Skip Navigation LinksDean's-Message

Dekan'ın Mesajı

Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi, öğrencilerini alanlarında başarılı bir profesyonel yaşama hazırlamaktadır. Fakültemiz, İşletme, Bankacılık ve Finans, Ekonomi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri aracılığıyla on dört farklı lisans programı sunmaktadır. Fakültemizin dört ana bölüm programlarına ek olarak, öğrencilerimiz tercihlerine göre çift anadal ve yan dal dereceleri alma fırsatına da sahiptirler. 

Uluslararası bir akreditasyon kuruluşu Foundation for International Business Administration Accreditation (FIBAA) tarafından da akredite edilen ve Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) üyesi olan Fakültemiz, Doğu Akdeniz bölgesinin en prestijli fakülteleri arasındadır. Fakültemiz, kendi alanlarında öğretim ve araştırma yapan çoğu tam zamanlı toplam 70 akademisyen istihdam etmektedir. Fakültedeki tüm bölümlerimiz Yüksek Lisans ve Doktora programları da sunmaktadır. Lisansüstü öğrencilerimiz, danışmanlarıyla iş birliği içinde, aktif olarak akademik makaleler yayınlamakta ve Fakültedeki araştırma faaliyetlerine katkıda bulunmaktadırlar. 

Fakültemiz, öğrencilerine yüksek kalitede bir eğitim sağlamakta ve onları başarılı bir profesyonel hayat sürdürmelerine yardımcı olacak beceriler ve sorumluluk duygusu ile donatmaktadır. Akademik eğitimleri sırasında öğrencilerimize vaka çalışmaları, stajlar ve proje çalışmaları gibi deneyimsel ve uygulamalı öğrenme için birçok fırsat sunulmaktadır.

Fakültemiz, sosyal olarak çok samimi ve çok kültürlü bir ortamda 30'dan fazla ülkeden öğrenci ağırlayan uluslararası yapısı ile öğrencilerin kişisel gelişimine önemli katkıda bulunmaktadır. 

Fakülte ve programlar hakkında daha fazla ve detaylı bilgi almak için lütfen web sitemizi inceleyin veya Dekanlık Ofisi ve Bölümlerle iletişime geçin. 

DAÜ Web Siteleri