Skip Navigation LinksNews
Tüm Haberleri Göster

4. ULUSLARARASI BANKACILIK VE FİNANS PERSPEKTİFLERİ KONFERANSI

4. ULUSLARARASI BANKACILIK VE FİNANS PERSPEKTİFLERİ KONFERANSI
Yayınlanma Tarihi: 13 Mayıs 2019, Pazartesi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Bankacılık ve Finans Bölümü tarafından düzenlenen “4. Uluslararası Bankacılık ve Finans Perspektifleri” isimli konferans, 2 Mayıs 2019 Perşembe günü, saat 10:00’da, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda düzenlenen Açılış Töreni ile başladı.  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Merkez Bankası katkılarıyla düzenlenen söz konusu konferansta 25 farklı ülkeden 120’ye yakın bankacılık ve finans konusunda uzman akademisyen yer aldı. 

 

 


Törene; DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, Rauf Denktaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Hasret Balcıoğlu, DAÜ Uluslararası İşler ve Tanıtım’dan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Tanova, İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selcan Timur, Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin Özataç, Cass Business School in London Öğretim Üyesi Prof. Dr. Thorsten Beck, IPAG Business School Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duc Khuong Nguyen, KKTC Merkez Bankası Temsilcisi Hayri Bender, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

 

 

 


Konferans kapsamında 25 farklı ülkeden katılan akademisyenler tarafından 80 adet bildiri, gerçekleştirilen 15 oturumda sunuldu. Genelde ekonomi, özelde finans piyasalarının dalgalı olduğu dönemlerde merkez bankalarının uygulaması gereken etkin para politikaları, volatilite modelleri, gözetim ve denetimin önemi, İslam bankacılığı, mikro finans ve sermaye piyasasıyla ilgili konuların yanı sıra şirket finansmanı, ekonomik kalkınma ve enerji ekonomisi gibi konular da ele alındı.